Uszkodzenia maski samochodowej - najczęstsze przyczyny
UWAGA Uszkodzenie !
Będziemy starali pokazać Państwu na co zwrócić uwagę przy zabezpieczaniu towaru do wysyłki oraz jak doszło do uszkodzenia przesyłki.
Od początku.
Nasza firma stara się realizować transporty bezpośrednio jednym samochodem lub z jednym przeładunkiem na całej trasie. Unikamy w ten sposób całego procesu sortowania z którym mamy do czynienia w dużej firmie kurierskiej (DPD, DHL, Fedex czy UPS) a co za tym idzie zwiększenia prawdopodobieństwa powstania uszkodzenia .
Wychodzimy z tego założenia: im mniej przeładunków, tym bezpieczniejszy jest towar.
Pomimo transportów bezpośrednich w których nie ma przeładunków mogą nastąpić uszkodzenia towaru nie wynikające z winy przewoźnika. Trzeba pamiętać, że towar i samochód "pracują". Samochód jest w ruchu (hamowanie, przyspieszanie, dziurawa nawierzchnia, progi zwalniające itd. )a co za tym idzie, towar w przestrzeni ładunkowej też jest w minimalnym ale ruchu. Zapewne nie jedna osoba powie: "to zepnij pasami i po problemie". I tu pojawia się problem!
Uszkodzenie - wystający zamek z maski samochodowej
Maska samochodowa zostaje oparta o inną maskę samochodową. Całość zostaje spięta pasem transportowym (delikatnie). Na pierwszy rzut oka wszystko jest w porządku, gruby karton, przekładki na bokach (wzór do naśladowania!). Problem pojawia się później, w trakcie jazdy. Z jednej z tych przesyłek przebija się zamek od maski, który nie został prawidłowo zabezpieczony do transportu. Niezabezpieczony zamek uszkodził inną maskę do której przylegał!
Wystające, niezabezpieczone elementy nie uszkodzą Twojego towaru ale mogą uszkodzić towar innego klienta. Proszę o tym pamiętać!
W tym konkretnym przypadku maskę (1) uszkodziła niezabezpieczona prawidłowo maska (2), która została odebrana od tego samego klienta!
Uszkodzenie - źle zabezpieczone rogi maski
Zbyt cienka warstwa tektury lub jej brak jest najczęstszą przyczyna postania uszkodzeń na rogach maski. Zabezpiecz dobrze rogi maski przed przetarciem. Jeśli maska nie ma wkręconych zawiasów (zawiasy chronią przez uszkodzeniem rogów maski) możesz do tego użyć kilka warstw grubej tektury, narożników z styroduru lub w miejsce zawiasów wkręcić drewniane listewki, tylko pamiętaj, żeby przy dokręcaniu śrub nie odkształcić maski. Załadunek, rozładunek, styk ostrych rogów maski z podłogą w połączeniu w naszymi dziurawymi drogami może wpłynąć na przetarcie się cienkiej tektury co skutkuje na zagięcie maski lub porysowanie rantu.
Zdjęcie przedstawia maskę do której zabezpieczenia użyto jednej warstwy cienkiej tektury.
Uszkodzenie - sama folia stretch
Użycie samej foli stretch jako zabezpieczenia maski nie jest dobrym pomysłem i na pewno będzie wiązało się z jej uszkodzeniem. Kierowca otrzymując towar w samej folii stretch nie jest w stanie poprawnie zabezpieczyć go na przestrzeni ładunkowej, spiąć pasem a nawet oprzeć o inny towar. Każdy styk z inną powierzchnią podczas jazdy spowoduje uszkodzenie maski.
Zdjęcie przedstawia maskę do której zabezpieczenia użyto tylko folii stretch!
powrót do Poradnika